MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY VI 2018

17 czerwca w naszym mieście odbył się już poraz piąty Marsz dla Życia i Rodziny połączony z piknikiem rodzinnym na tyłach kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP. Tradycyjnie, świętowanie rozpoczęło się od marszu ulicami naszego miasta, poprzedzonego Mszą Św. w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w intencji rodzin z Gminy Koluszki. Po Marszu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Polska rodziną silna”. Wśród uczniów V kategorii trójka naszych podopiecznych otrzymała nagrody – I miejsce zajęła Patrycja Kwapich, II miejsce Julita Kruś, III miejsce Wiktoria Janik. Następnie mieszkańcy Koluszek mogli obejrzeć występy dzieci z przedszkoli i szkół z terenu naszej gminy. Wśród nich nie zabrakło naszych przedstawicieli, którzy zaprezentowali nowe, barwne przedstawienie „Wyspa uczuć”. Oprócz popisów artystycznych na uczestników pikniku czekało jeszcze wiele drobnych atrakcji: konkursy plastyczne, malowanie twarzy, dmuchańce, zabawy sportowe, wspinaczka, policyjny radiowóz i wóz strażacki, a nawet przejażdżka motorem wokół kościoła. Nie zabrakło również drobnego poczęstunku, w postaci kiełbasek z grilla, popcornu, waty cukrowej oraz chleba ze smalcem i ogórkami. Pod koniec imprezy do zabawy ruszyła młodzież, która zaprosiła wszystkich do tańców integracyjnych. Podczas tej lokalnej imprezy nie zabrakło haseł dotyczących szacunku dla każdej osoby, wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin.             Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły i ich rodzicom oraz zaangażowanym w organizację nauczycielom za wsparcie, obecność, wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że spotkamy się znowu za rok. Niech okres wakacyjny będzie dla nas szansą wspaniałego, rodzinnego wypoczynku.